05071271737

bilgi@tenesotel.com

Hakkımızda

Bizim hikayemiz de Bozcaada aşkıyla başladı.

Yıllarca birçok şehir ve ülke seyahati yaptıktan sonra Bozcaada’nın ne kadar farklı bir dokusu olduğunu daha güzel anladım.

Yıllar önce başlayan Bozcaada’da işletmeci olma fikri 2019 yılı yaz sezonuyla hayata geçiyor ve Bozcaada Tenes olarak Bozcaada Otelleri ve Bozcaada Pansiyonları hizmet sektöründe yerimizi alıyoruz.

Edindiğim tecrübeler ve sektördeki deneyimli personelimizle birlikte siz Bozcaada severlere hizmet vermekten onur duyacağız.

 

OTELİMİZİN İSİM KAYNAĞI

 

Poseidon ‘ un oğlu TENES” – Mitolojide yer alan hikaye şöyledir :

Kyknos, Denizlerin efendisi Poseidon’un çocuğu ve Lapseki bölgesindeki Miletos Kolonisi, Kolonai kentine hükmeden Kralmış. Tenes adında da bir oğlu varmış. Tenes’in annesi ölünce babası tekrar evlenmiş. Fakat üvey anne Philomene, Tenes’e iftira etmiş. Kral Kyknos bu iftiraya kanmış ve oğlunu bir sandığa koyarak denize attırmış. Sandık, Tenes’in büyükbabası Poseidon’un yardımı ile boğazdan geçerek Leukophrys kıyılarına ulaşmış. Ada halkı Tenes’i alıp kral yapmışlar ve adanın isimi Tenes’in adası anlamına gelen Tenedos olmuş. Kyknos kısa süre sonra oğluna atılan iftirayı anlamış ve oğlundan özür dilemek için Leukophrys’e hareket etmiş. Tenes babasının gemilerinin limana yanaştığını görünce elindeki balta ile gemilerin halatlarını kesmiş.Yunanistan’da kullanılan “Tenes’in baltası ile kesmek” deyimi buradan gelmektedir. Bir kişi biriyle görüşmek istemediği zaman Tenes’in baltası ile kesti denilmektedir.

“Tanrı insanları uzun ömürlü olsunlar diye Bozcaada yı yaratmış” der Heredot.

08 Nisan 2019

Hızlı Rezervasyon

Giriş Tarihi

Çıkış Tarihi

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

TENES OTEL BOZCAADA

Bozcaada

Telefon : 05071271737

E-Posta : bilgi@tenesotel.com